اطلاعیه نحوه ارائه خدمات ثبت الکترونیکی اظهارنامه های مالیاتی

به اطلاع مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم دارای پروانه اشتغال تا پایان سال ۱۴۰۰می رساند، نحوه ارائه خدمات ثبت الکترونیکی اظهارنامه های مالیاتی همانند سالهای گذشته به شرح ذیل اعلام می گردد.

خدمات ثبت الکترونیکی اظهارنامه های مالیاتی عملکرد سال ۱۴۰۰، از روز یکشنبه ۲۲ خردادماه  لغایت ۳۱ خردادماه ۱۴۰۱ هر روز از ساعت ۱۵ لغایت ۲۰ و روز پنج شنبه از (ساعت ۸ لغایت ۱۳ و از ساعت ۱۵ لغایت ۲۰ ) به صورت حضوری در محل ساختمان شماره یک ( سالن خدمات مهندسی) ارائه می گردد.

به منظور جلوگیری از ازدحام و در راستای ارائه خدمات مطلوب تر ،اعضای محترم برای دریافت خدمات ثبت اظهارنامه مالیاتی به صورت حضوری می بایست در ابتدا از ساعت ۱۵ روز قبل از مراجعه، نسبت به دریافت نوبت از طریق سامانه نوبت دهی اقدام نمایند. 
صرفا ارائه خدمات روز یکشنبه ۲۲ خرداد بر اساس مراجعه اعضای محترم و ‌نوبت دهی در سازمان خواهد بود.
هر روز فقط ۱۵۰ نفر می توانند نوبت برای مراجعه حضوری در روز بعد را دریافت نمایند و سامانه از ساعت ۱۵ روز قبل تا زمان تکمیل ظرفیت باز می باشد.
پس از ثبت نام در سامانه نوبت دهی ، ساعت مراجعه حضوری برای هر عضو مشخص و به صورت پیامکی اعلام می گردد.

فایل فرم پیش نویس ثبت اظهارنامه مالیاتی

اعضای محترم در صورت داشتن هرگونه پرسشی در خصوص ارسال درخواست، ثبت نام و موضوعات نرم افزاری با شماره ۰۹۱۲۶۵۱۶۱۸۱ آقای فرخی مشاور مالیاتی سازمان تماس حاصل نمایند.

نکات مهم:

*تکمیل فرم پیش نویس ثبت اظهارنامه مالیاتی توسط عضو به منظور عدم تجمع در سالن و تسریع امور قبل از مراجعه حضوری ضروری است.

* به منظور استفاده بهینه از وقت اکیدا توصیه می گردد قبل از مراجعه ، نسبت به رفع نقص اینتا کد جهت  ثبت اظهارنامه الکترونیکی عملکرد سال ۱۴۰۰  اقدام نمایید. 

 فایل راهنمای نحوه رفع نقص اینتاکد

*نظر به درج راهنمای کامل ثبت اظهارنامه مالیاتی به اعضای محترم توصیه می گردد بر همین اساس مبادرت به تکمیل و ارسال اظهارنامه خود اقدام نموده و حتی المقدور به منظور کاهش ترددها و جلوگیری از شیوع و انتقال احتمالی ویروس کرونا از مراجعه حضوری خودداری فرمایند.

اطلاعات مهم مالیاتی:

با توجه به تغییرات اساسی در نحوه رسیدگی عملکرد سال ۱۴۰۰ توسط سازمان امورمالیاتی از جمله درج اطلاعات حساب بانکی در اظهارنامه و نیاز به اسناد و مدارک مثبته جهت پذیرش هزینه ها، حتی الامکان در صورتی که مجموع فروش کالا و خدمات در سال ۱۴۰۰ تا میزان ۴.۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان بوده و مالیات عملکرد سال ۹۹ نیز قطعی گردیده است و جزو خریداران سکه در سال ۱۴۰۰ نبوده و اولین سال فعالیت تان نمی باشد ، نسبت به ارسال تبصره ماده ۱۰۰ اقدام نمایید و نحوه ارسال آن به صورت گام به گام در راهنمای زیر قرارداده شده است .

راهنمای تکمیل اظهارنامه و تبصره ماده ۱۰۰

ورود به سامانه ثبت اظهارنامه حقیقی

کد خبر 818

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =