برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور 4 هزار و 531 نفر در قم

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور 4 هزار و  531 نفر در قم در روزهای  13 تا 15 مردادماه خبر داد.

مهندس امین مقومی اظهار داشت: در راستای اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال بکار مهندسی در رشته‌های عمران ، معماری ، مکانیک ، برق ، نقشه‌برداری ، شهرسازی و ترافیک همزمان با سراسر کشور در روزهای  چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 13، 14 و 15  مردادماه در دانشگاه قم برگزار می شود.

وی با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در این آزمون اظهار داشت: در مجموع 4 هزار و  531 نفر در قم در این آزمون ثبت نام کردند که از این تعداد 3هزار و 862 نفر آقا و  669 نفر خانم هستند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان قم افزود: برای قبول شدگان در این آزمون پس از تکمیل مدارک مورد نیاز ، پروانه اشتغال به کار صادر می شود و این افراد می توانند فعالیت رسمی خود را آغاز کنند.

مقومی گفت: در رشته عمران ، معماری ، مکانیک و برق دو آزمون محاسبه و نظارت برگزار می شود و نحوه برگزاری آزمون در رشته معماری نیز به صورت تستی و تشریحی است و علاوه بر آن در رشته های عمران و معماری آزمون اجرا نیز برگزار می شود.

وی ادامه داد: آزمون اجرا در رشته های عمران، معماری، مکانیک و برق و آزمون نظارت رشته های برق و مکانیک در صبح روز چهارشنبه 13 مردادماه برگزار و آزمون نظارت رشته های معماری و عمران و همچنین آزمون رشته های نقشه برداری، شهرسازی و ترافیک نیزصبح روز پنجشنبه 14 مردادماه برگزار می شود.

مقومی افزود: آزمون طراحی معماری ، مکانیک و برق و آزمون محاسبات عمران، طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان و آزمون ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی نیز در  روز جمعه 15 مردادماه همزمان با سراسر کشور در دانشگاه قم برگزار می شود.

وی گفت: در این دوره علاوه بر آزمونهای ورود به حرفه مهندسان، کاردانهای فنی ساختمانو تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی ؛آزمون صلاحیت کارشناس ماده 27 نیز در رشته های هفتگانه مهندسی در روز پنجشنبه هفته جاری برگزار می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم گفت: داوطلبان شرکت در آزمون ورود به حرفه مهندسان می توانند کارت ورود به جلسه را با مراجعه  به سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان به  نشانی اینترنتی www.inbr.ir  دریافت کنند.

مقومی تاکید کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و وضعیت قرمز استان قم در این زمینه، رعایت دستورالعمل های بهداشتی وزارت بهداشت از جمله زدن ماسک برای حضور در جلسه آزمون الزامی است.

کد خبر 596

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =