دسته بندی ها
پیوندها
ارتباط با سازمان
تلفن گویا: 32919284-6 - 025
نمابر: 32914982 - 025
سامانه پیامک: 3000722711
پست الکترونیکی: info@nezamqom.ir
جدول واحدهای تولیدی بتن با حداکثر رده مقاومتی مجاز

جدول واحدهای تولیدی بتن با حداکثر رده مقاومتی مجاز

    بروز شده : 2 دی 1394    تعداد نظرات :0    دسته: آرشیو اخبار, عمران

یکی از متداولترین و پرمصرف ترین مصالح در سازه های ساختمان بتن می باشد. به همین جهت جزء مصالحی قلمداد شده است که به استنداد قانون تولید، تمرکز، و توزیع و مصرف آن، نیازمند داشتن استاندارد اجباری و اخذ پروانه استاندارد از اداره کل استاندارد می باشد.                                               

 

در این مسیر اداره کل استاندارد با بررسی هر واحد تولیدی که قصد استاندارد سازی و اخذ پروانه استاندارد را دارد، متناسب با توان تولیدی هر واحد که وابسته به عوامل بسیار زیادی می باشد. پروانه استاندارد با مشخص نمودن حداکثررده مقاومتی بتن که توسط واحد تولیدی که قابل تولید می باشدرا مشخص می نماید و واحد تولیدی موظف به تولید و توزیع بتن حداکثر تا رده مقاومتی مشخص شده در پروانه می باشد.

 

بازدیدی که اخیرا از سوی کمیته کنترل کیفیت استان از یکی از واحدهای تولیدی مستقر در سطح استان صورت گرفت ؛ مشاهده گردید که واحد تولیدی، بتنی را به مصرف کننده عرضه می نماید که مغایر با رده مقاومتی بتن مشخص شده در پروانه صادره توسط استاندارد جهت این واحد می باشد و این درحالی است که معمولا، مهندسین ناظر اکثرا بدون اطلاع از این مهم و صرفا با توجه به اینکه واحد تولیدی دارای پروانه استاندارد می باشد، هر رده مقاومتی بتن را از این واحدها پذیرفته و کنترل این موضوع برای ایشان بسیار سخت می باشد.

 

از این رو ضروری است ؛ رده مقاومتی بتن مشخص شده در ذیل نقشه ها با حداکثر رده مقاومتی مجاز قابل تولید توسط واحد تولیدی کنترل گردد.

 

اطلاعات مربوط به واحدهای تولیدی بتن با حداکثر رده مقاومتی مجاز، در جدول ذیل موجود است.

 

(برای مشاهده جدول در ابعاد بزرگتر بر روی عکس زیر راست کلیک و گزینه اول را کلیک نمایید.)

 

 

جدول واحدهای تولیدی بتن با حداکثر رده مقاومتی مجاز

 

 

 

 

 

بیانیه هیئت مدیره سازمان به مناسبت آغاز به کار دوره هفتم

نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: تصویر كد امنیتی