دسته بندی ها
پیوندها
ارتباط با سازمان
تلفن گویا: 32919284-6 - 025
نمابر: 32914982 - 025
سامانه پیامک: 3000722711
پست الکترونیکی: info@nezamqom.ir
دستورالعمل طراحی و اجرای سقف های تیرچه و بلوک

قابل توجه مهندسان عمران/

دستورالعمل طراحی و اجرای سقف های تیرچه و بلوک

    بروز شده : 20 دی 1393    تعداد نظرات :2    دسته: آرشیو اخبار, عمران

به اطلاع مهندسان رشته عمران مي رساند با توجه به انتشار نشريه شماره 543 مربوط به دستورالعمل طراحي و اجراي سقف هاي تيرچه بلوك از سوی معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبری رئیس جمهور ، این دستورالعمل را می توان از طریق فایل زیر دریافت نمایید.

 

گفتنی است معیار طراحی و اجرای سقف های تیرچه بلوک دستورالعمل های مندرج در این نشریه می باشد که در سال 90 تهیه و تدوین شده است که معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبری رئیس جمهور از سازمان نظام مهندسی استانها در خواست اطلاع رسانی مجدد این نشریه را داشته است.

 

دستورالعمل طراحي و اجراي سقف هاي تيرچه بلوك را از فایل زیر دانلود نمایید.

دستورالعمل طراحي و اجراي سقف هاي تيرچه بلوك

 

 

 

 • دیدگاه: شریف
  ماشاءالله گروه تخصصی عمران چه میکنه!!!!!!!!!!
  چقدر قوی ظاهر میشه
  چقدر قاطع مشکلات رو حل میکنه

  چه عجب!!!!!!!!!!
  ضعف گروه تخصصی عمران باعث شده که امروز شاهد مسائلی باشیم که خودتان بهتر میدانید از جمله اینکه اعضای رشته های مختلف تحصن میکنند و حرف خودشان را به کرسی می نشانند یا اینکه مهندسین عمران در روزنامه های کثیرالانتشار از سوی مسئولین مورد تهمت و بدگویی قرارمیگیرند و حتی مسئولین بعضی ارگانها وجود خیلی از مشکلات را در شهر و شهرسازی ناشی از مهندسین عمران و نظام مهندسی میدانند و هیچ صدایی از گروه تخصصی عمران بلند نمیشود.
  چندین روز پیش در روزنامه ایمان از سوی رئیس کمیسیون امور زیربنایی شورای اسلامی شهر قم تیتر زده شد که : نقشه های اجرایی زائیده عمرانی فکر کردن نظام مهندسی است. و مقام فوق افاضه کردن که "پولی که بابت کشیدن نقشه‌های اجرایی گرفته میشود، حلال نیست اگر واقعا کارشناسی دلش برای رعایت ضوابط سوخته است، خوب پولی برای آن دریافت نکند، ببینیم باز هم کسی نقشه اجرایی مجانی می کشد، پس معلوم است که کسی دلش برای رعایت ضوابط نسوخته است."
  آقای فوق الاشاره که از مهندس معمار هستند در ادامه گفته اند که(متن روزنامه) " این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه نقشه های اجرایی زاییده عمرانی فکر کردن نظام مهندسی قم است، اضافه کرد: شاکله اصلی نظام مهندسی قم، عمرانی است یعنی درصد بالایی از مهندسان حوزه عمران و سازه تخصص دارند و ضوابط معماری و شهرسازی در آن اهمیت چندانی ندارد به همین دلیل در طراحی، نظارت و به خصوص اجرا توجه ویژه ای صرفا به مسائل سازه ای میشود. وی تأکید کرد: این ریشه های خطرناک به صورت سرطانی در حال نفوذ به بخشهای مختلف شهر است که یکی از عوامل اصلی توسعه آن نقشه های اجرایی است."
  بالاخره چه کسی باید این مسائل را پاسخ دهد اگر گروه تخصصی عمران جواب ندهد از بعضی از مسئولین سازمان نمیتوان توقع داشت چرا که مثل بعضی از آنان حکایت شتر گاو پلنگ می باشد.
  تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

  ارسال شده: 21/10/1393 - 16:51 پاسخ ||

 • دیدگاه: سازه
  در پاسخ به افاضات معمار محترم عرض میکنم ریشه تمام مشکلات ما مهندسان معمار هستند به چند دلیل
  1- تمام زمان مالکین رو مهندسان معمار تلف میکنند البته نقشه کشان آنها
  2- نقشه ها با کیفیت بسیار پایین و مبتدی توسط نقشه کش تهیه میشود و معمار فقط مهر میکوبد!!!
  3- هزینه های هنگفت بابت نقشه اجرایی میگیرند که هیچ حا ثبت نمیشود و بازهم از کیفیت خوبی برخوردار نیست
  4- معمار هیچ مسئولیتی ندارد نهایتا یک خط را جابجا کشیده که اصلاح میکند!!! در حالی که کوچکترین اتفاقی بیفتد مهندسین طراح و ناظر عمران بایستی جوابگو باشند
  و خیلی موارد دیگر .....

  ارسال شده: 24/12/1393 - 01:02 پاسخ ||

نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: تصویر كد امنیتی