دسته بندی ها
پیوندها
ارتباط با سازمان
تلفن گویا: 32919284-6 - 025
نمابر: 32914982 - 025
سامانه پیامک: 3000722711
پست الکترونیکی: info@nezamqom.ir
مصوبات هیات مدیره در خصوص یکسان سازی نقشه های رشته معماری و عمران

مصوبات هیات مدیره در خصوص یکسان سازی نقشه های رشته معماری و عمران

    بروز شده : 8 آبان 1399    تعداد نظرات :0    دسته: آرشیو اخبار, عمران, معماری

مصوبات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم در خصوص یکسان سازی نقشه های رشته معماری و عمران به شرح ذیل می باشد.

 


1-  قراردادن ستون های خرپشته روی تیرهای بام:

با توجه به اینکه از نظر گروه تخصصی معماری، امتداد ستون ها جهت طراحی سقف خرپشته مانعی ندارد و شهرداری نسبت به عدم تایید نقشه های معماری، بر اساس امتداد ستون ها جهت طراحی سقف خرپشته اقدام نموده است ، لذا پیشنهاد می گردد درخصوص نحوه امتداد ستون های خرپشته و اتاقک آسانسور، باعنایت به تاثیر و تحمیل هزینه های گزاف سازه ای و نظر به اهمیت این موضوع این امر قبل از طراحی نقشه ها مورد توجه قرار گیرد.

2- با عنایت به اینکه رعایت خط بر و رعایت نازک کاری الزامی است؛ به هنگام جانمایی ستون ها، نازک کاری و نما در نظر گرفته شود.

3-با توجه به ابلاغ مبحث 9 ، سازه های بتنی ویرایش 1399 و اجرایی شدن آن از تاریخ 99/08/20 درخصوص طراحی تیرهای کنار راه پله و آسانسور ، عرض آن ها 40 سانتی متر در نظر گرفته شود.

4-در خصوص ضخامت دیوارهای خارجی می بایست هماهنگی بین مهندس طراح معماری و طراح سازه انجام پذیرد.

5-در خصوص تقاطع داکت ها با پوترها می بایست  هماهنگی بین مهندس طراح معماری و سازه و انجام پذیرد.

6-در خصوص رعایت درز انقطاع و جانمایی ستون های انتهایی ساختمانی های شمالی موافقت گردید که در نقشه های معماری درز انقطاع فوق طراحی گردد.

7- با توجه ابلاغ مبحث 9 ( سازه های بتنی ) ویرایش 99 و اجرایی شدن آن از تاریخ 99/08/20 لازم است طراحان معماری و سازه نسبت به افزایش ستون های جانبی به 50 سانتی متر، اقدام نمایند.


نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: تصویر كد امنیتی