دسته بندی ها
پیوندها
ارتباط با سازمان
تلفن گویا: 32919284-6 - 025
نمابر: 32914982 - 025
سامانه پیامک: 3000722711
پست الکترونیکی: info@nezamqom.ir
شهروندان قمی هر گونه تخلفات ساختمانی را گزارش دهند

مدیر كل راه و شهرسازی استان قم :

شهروندان قمی هر گونه تخلفات ساختمانی را گزارش دهند

    بروز شده : 29 مهر 1398    تعداد نظرات :0    دسته: آرشیو اخبار


مدیر كل راه و شهرسازی استان قم گفت: مردم مي‌توانند هرگونه شكايت از اجرا نشدن مقررات ملي ساختمان و تخلفات ساختمانی را از طريق سامانه كشوري نظارت عاليه ماده ۳۵ گزارش دهند.

حسن صبوری با بيان اين مطلب گفت: سامانه كشوري نظارت عاليه ماده ۳۵ به نشانی (https://snam.mrud.ir) راه اندازي شده است كه در اين سامانه بخشي به عنوان ثبت شكايات مردمي ايجاد گرديده كه شاكيان اعم از مالك، مهندس و ساير اشخاص حقيقي و حقوقي مي توانند با ورود به سامانه مذكور اقدام به ارسال مستندات و موارد مرتبط با عدم رعايت مقررات ملي ساختمان در پروژه هاي مشمول قانون نظام مهندسي را به اداره كل راه و شهرسازي استان ها گزارش نمايند.

وی افزود: شکایت ثبت شده مستقیما بر روی کارتابل معاون شهرسازی و معماری و رییس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان و مسئول نظارت عالیه اداره کل راه و شهرسازی قم قابل رویت بوده و مورد پیگیری قرار می گیرد و در اسرع وقت به اطلاع متقاضی خواهد رسید.

صبوری ادامه داد: متقاضی نیز می تواند از طریق سامانه مذکور شکایت خود را پیگیری نموده و تمام مراحل ذکر شده توسط کارشناس محترم دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی کنترل و پیگیری می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس ماده ۳۵، مسئوليت نظارت عاليه بر اجراي ضوابط و مقررات شهرسازي و مقررات ملي ساختمان در طراحي و اجراي تمامي ساختمانها و طرح هاي شهرسازي و عمراني شهري كه اجراي ضوابط و مقررات مزبور در مورد آنها الزامي است؛ بر عهده وزارت راه و شهرسازي خواهد بود و در صورتي كه در حين بازديدها به تخلفي برخورد نمايد، با ذكر دلايل و مستندات دستور اصلاح يا جلوگيري از ادامه كار را به مهندس مسئول نظارت و مرجع صدور پروانه ساختماني ذيربط ابلاغ نمايد و تا رفع تخلف، موضوع قابل پيگيري است. در اجراي اين وظيفه كليه مراجع ذيربط موظف به همكاري مي باشند.

نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: تصویر كد امنیتی