دسته بندی ها
پیوندها
ارتباط با سازمان
تلفن گویا: 32919284-6 - 025
نمابر: 32914982 - 025
سامانه پیامک: 3000722711
پست الکترونیکی: info@nezamqom.ir
آخرین بخشنامه بخشودگی جرائم قابل بخشش مالیاتی

آخرین بخشنامه بخشودگی جرائم قابل بخشش مالیاتی

    بروز شده : 13 شهریور 1398    تعداد نظرات :0    دسته: آرشیو اخبار

براساس این بخشنامه بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم و مواد ۱۶۹، ۱۹۰، ۱۹۳، ۱۹۷ و ۱۹۹ قانون مالیات‌های مستقیم و مواد ۲۲ و ۲۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده، برای اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی، تصمیماتی اتخاذ شده است.

در این خصوص در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده (اعم از اصل بدهی و جرایم غیر قابل بخشش) تا پایان امسال، اشخاص حقیقی یا حقوقی غیردولتی به عنوان مودی خوش حساب مشمول مقررات ماده ۱۹۱ قانون مالیات‌های مستقیم خواهند شد که در این صورت، متناسب با شروط تعیین شده، بخشودگی‌هایی برای آنان اعمال می‌شود.

 مودیانی که مانده بدهی قطعی خود را تا پایان مهرماه پرداخت کنند، مشمول بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم خواهند شد.

مودیان واحد‌های تولیدی دارای پروانه بهره برداری و کسب از مراجع ذیربط در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده از تاریخ اول آبان امسال تا سی‌ام آبان ماه امسال مشمول ۹۸ درصد بخشودگی جرائم و سایر مودیان مشمول ۹۶ درصد بخشودگی جرایم قابل بخشش خواهند شد.

مودیان واحد‌های تولیدی دارای پروانه بهره برداری و پروانه کسب تولیدی، در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده از تاریخ اول آذرماه تا پایان امسال، به ازای هر ماه معادل ۲ درصد از بخشودگی پیش بینی شده برای آن‌ها کسر خواهد شد.

 درصد کسر شده از بخشودگی سایر مودیان بجز واحد‌های تولیدی اعلام شده، به ازای هرماه ۴ درصد خواهد بود.

براساس بخشنامه صادره، میزان بخشودگی جرایم براساس تاریخ پرداخت مانده بدهی قطعی شده هر یک از سنوات است و برای بخشودگی جرایم در اجرای این بخشنامه، مودیان یاد شده باید درخواست بخشودگی جرایم را به اداره امور مالیاتی تسلیم کنند.

 مودیانی که قبل از این بخشنامه بدهی مالیاتی قطعی شده را پرداخت کرده باشند، می‌توانند درخواست بخشودگی جرائم را حداکثر تا تاریخ ۲۰ اسفندماه امسال به اداره‌های امور مالیاتی ارائه دهند.

امکان بهره مندی مودیان مالیاتی از مفاد بخشنامه صادره برای هر یک از سنوات با پرداخت بدهی مالیاتی آن سال، فراهم است، استفاده از مفاد این بخشنامه برای بخشودگی جرایم عملکرد و دوره‌های مالیاتی سال‌های ۱۳۹۵، ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ برای مودیانی که طبق مقررات ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم و آیین نامه اجرایی تبصره (۳) این ماده مکلف به ارسال فهرست معاملات هستند، منوط به ارسال فهرست معاملات هر یک از سال‌های ذکر شده تا پایان مهر ماه امسال است.

 

فایل بخشنامه

bkhshnamh-bkhshvdge-jraem-malea.pdf [200.54 کيلوبايت] ( تعداد دانلود: 15)

 

 

نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: تصویر كد امنیتی