دسته بندی ها
پیوندها
ارتباط با سازمان
تلفن گویا: 32919284-6 - 025
نمابر: 32914982 - 025
سامانه پیامک: 3000722711
پست الکترونیکی: info@nezamqom.ir
دستور پیگیری رییس مجلس در خصوص رای موقت دیوان بابت ارجاع نظارت

در دیدار هیات مدیره سازمان مطرح شد/

دستور پیگیری رییس مجلس در خصوص رای موقت دیوان بابت ارجاع نظارت

    بروز شده : 16 مرداد 1398    تعداد نظرات :0    دسته: آرشیو اخبار


رییس مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری های لازم در زمینه دستور موقت دیوان بابت ارجاع نظارت با توجه به طرح مغایرت های قانونی در این زمینه شد.


دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم با اشاره به موضوع اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان اظهار داشت: نظام مهندسی قم اشکالات و پیشنهادهای خود را در خصوص هر یک از بندهای اصلاحیه این قانون ارائه دهد.


وی در خصوص موضوع مجریان ذیصلاح اظهار داشت:به نظر می رسد حضور یک سازنده متخصص و دارای صلاحیت های لازم در ساخت و سازها منطقی  باشد که می بایست الزامی شدن این مسئله را در شورای عالی استانها و یا در وزارت کشور دنبال کنیم.


لاریجانی درخصوص لایحه اصلاح ماده 100 شهرداری نیز گفت: تصمیم حذف اصل جرائم ماده 100 خوب است و ساخت و سازها باید بر اساس ضوابط باشد که در صورت اجرایی شدن این موضوع تخلفات ساختمانی هم کاهش خواهد یافت.


رییس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به منطقی نبودن انتخاب ناظر توسط انبوه سازان در راستای حفظ منافع بهره برداران، ضمن صدور دستور پیگیری موضوع دستور موقت یکی از شعب دیوان عدالت اداری در خصوص توقف ارجاع نظارت از سوی نظام مهندسی ، از رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خواست تا مستندات قانونی خود را طی نامه ای به ایشان نیز علاوه بر رییس قوه قضاییه جهت انجام بررسی ها و پیگیری های لازم ارائه کند.


وی با تاکید بر تلاش برای روان سازی کار مردم اظهار داشت: باید برای افرادی که قصد دارند برای خودشان مسکنی بسازند تسهیلاتی در نظر گرفت.

 

رییس خانه ملت ابراز داشت: در زمینه موضوعات معماری اسلامی و همچنین سبک زندگی ، نظام مهندسی کار تخصصی در این زمینه ها می تواند انجام دهد و اگر در جایی نیز نیاز به قانون بود مجلس شورای اسلامی از آن حمایت خواهد کرد.


وی گفت: ساخت وسازها چه در معماری داخلی و چه خارج از ساختمان می بایست به گونه ای باشد که آرامش خانواده در آن حفظ شود و اشراف های دیگران به درون منازل باید  به حداقل برسد .


رییس مجلس شورای اسلامی گفت: برقراری تناسب میان پذیرش دانشجویان در رشته های مختلف و نیازهای کشور همواره مورد بحث بوده است و جا دارد سازمان نظام مهندسی ساختمان کار کارشناسی جامعی در زمینه نیاز کشور به مهندسان داشته باشد و این مطالعات نیز در اختیار مجلس قرار گیرد تا در کمیسیون های مختلف از جمله کمیسیون آموزش و عمران و همچنین مرکز پژوهش ها مورد بررسی قرار گیرد.


نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: تصویر كد امنیتی