دسته بندی ها
پیوندها
ارتباط با سازمان
تلفن گویا: 32919284-6 - 025
نمابر: 32914982 - 025
سامانه پیامک: 3000722711
پست الکترونیکی: info@nezamqom.ir
اطلاعیه مالیاتی دستورالعمل ماده 100 و ابلاغ الکترونیکی

اطلاعیه مالیاتی دستورالعمل ماده 100 و ابلاغ الکترونیکی

    بروز شده : 21 اردیبهشت 1398    تعداد نظرات :0    دسته: آرشیو اخبار

به اطلاع اعضای محترم سازمان می رساند تاریخ تسلیم اظهارنامه (یا استفاده از دستور العمل تبصره ماده 100) برای اشخاص حقیقی تا پایان خرداد ماه اعلام گردیده است.(تا اطلاع ثانوی امکان ارسال نمی باشد به محض فراهم شدن این امکان توسط سازمان امور مالیاتی، نرم افزار بر روی سامانه قرار خواهد گرفت و سازمان نظام مهندسی نیز جهت تکریم اعضای خود نسبت، به اطلاع رسانی جهت مراجعه بابت ارسال اظهارنامه ها اقدام خواهد نمود.)


شرایط استفاده از دستورالعمل تبصره ماده 100 :


1. تکمیل مراحل ثبت نام شماره اقتصادی و قرار داشتن در وضعیت 45
(راهنمای ثبت نام الکترونیکی در نظام مالیاتی به پیوست زیر می باشد)

sabt-nam-kod-eghtesadi1.pdf [748.83 کيلوبايت] ( تعداد دانلود: 424)


2. قطعی شدن مالیات عملکرد سال مالی 96
 با توجه به طرح تحول مالیاتی، اوراق مالیاتی از قبیل برگ تشخیص، برگ قطعی و دعوت نامه های ارائه اسناد و مدارک در سامانه یکپارچه به صورت الکترونیک ابلاغ خواهد شد، به نحوی که مودی به محض صدور برگه مالیاتی در گوشی خود یک پیام دریافت و می تواند برگه ابلاغی خود را مشاهده کند.


 لذا جهت دریافت برگه قطعی مالیات عملکرد سال 96، نیازمند فعال سازی "درخواست ابلاغ الکترونیک"می باشد، درصورتی که تاکنون برای فعال سازی آن اقدام ننموده اید در اسرع وقت با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی مالیاتی (ثبت نام شماره اقتصادی به آدرس ) مراجعه کنید و با انتخاب گزینه "درخواست ابلاغ الکترونیک" امکان صدور اوراق قطعی عملکرد سال 96 را فراهم نمایید که لینک مشاهده و دریافت اوراق، پس از صدور، از طریق پیامک ارسال می گردد.


نمونه پیامک سازمان امور مالیاتی :
مودی گرامی .... برگ قطعی مالیات سال 96 شما، تحت شماره ..... مورخ ..... به مبلغ .... ریال در کلاسه پرونده ..... واحدمالیاتی ...... صادر گردید و در کارتابل ابلاغ الکترونیک شما قرار گرفت. جهت مشاهده جزئیات برگه به آدرس accounts.tax.gov.ir مراجعه نمائید.

(راهنمای فعال سازی ابلاغ الکترونیک به پیوست  زیر می باشد)

eblagh-elekteronic2-1.pdf [382.88 کيلوبايت] ( تعداد دانلود: 492)

eblagh-elekteronic2-2.pdf [347.97 کيلوبايت] ( تعداد دانلود: 355)


نکته مهم: صرفا مودیان دارای پرونده مالیاتی عملکرد که وضعیت ثبت نام آنها در مرحله تایید نهایی 45 باشد و شماره موبایل مرتبط با کد ملی خود را نیز تایید کرده باشند، قادر به ارائه درخواست استفاده ازخدمات ابلاغ الکترونیکی خواهند بود.


در پایان در صورتی که پس از انجام کلیه مراحل فوق و نزدیک شدن به پایان مهلت ارسال اظهارنامه (دستور العمل تبصره ماده 100 ) موفق به دریافت برگه قطعی مالیات 96 خود نگردیده و پیامکی از سوی سازمان امور مالیاتی دریافت نکرده بودید، با مراجعه حضوری به حوزه مالیاتی مربوطه نسبت به پیگیری و اخذ برگ قطعی اقدام نمایید.


با توجه به تغییراتی که در حوزه های مالیاتی مشاغل و شرکتها صورت گرفته، که بر اساس 5 رقم اول کد پستی محل شغلی صاحبان مشاغل و شرکتها می باشد، جهت اطلاع از حوزه مالیاتی خود، فایل محدوده گشت های پستی و نشانی ادارت امور مالیاتی استان قم جهت بهره برداری به پیوست زیر ارسال می گردد.

 

gasht-kod-posti3.pdf [191.7 کيلوبايت] ( تعداد دانلود: 388)

 

 

نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: تصویر كد امنیتی