دسته بندی ها
پیوندها
ارتباط با سازمان
تلفن گویا: 32919284-6 - 025
نمابر: 32914982 - 025
سامانه پیامک: 3000722711
پست الکترونیکی: info@nezamqom.ir
اختلاف‌نظر وزرای راه و کشور قابل‌تحمل نیست

رئیس کمیسیون عمران مجلس/

اختلاف‌نظر وزرای راه و کشور قابل‌تحمل نیست

    بروز شده : 5 اردیبهشت 1397    تعداد نظرات :0    دسته: اخبار حوزه صنعت ساختمان

رئیس کمیسیون عمران مجلس درواکنش به جدال پیش‌آمده بین وزارتخانه راه و شهرسازی بر سر اجرای ابلاغیه‌های وزارتخانه راه بابیان اینکه این تنش و جدال‌ها درشان مسئولان کشور نیست درعین‌حال گفت: به‌زودی با برگزاری یک جلسه با نمایندگان وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و سازمان نظام‌مهندسی این اختلاف‌نظرها پایان می‌باید.

 

 محمدرضا رضایی کوچی بابیان اینکه ابلاغ بخش‌نامه‌های متعدد از سوی وزارتخانه‌های راه و کشور و سازمان‌های نظام‌مهندسی سبب ایجاد سردرگمی در بین بدنه جامعه مهندسی‌شده است تأکید کرد: متأسفانه این مسئله سبب شده است که در بسیاری از استان‌ها، مهندسان دچار سردرگمی شوند و مدیران دولتی نیز دچار بلاتکلیفی شده‌اند و این رویه سبب آسیب به صنعت ساختمان می‌شود.

این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه وزارتخانه راه و کشور از وزارت خانه اصلی در حوزه فعالیت‌های عمرانی هستند گفت: بنابراین این وزارتخانه‌ها نباید با بخش‌نامه‌های خود سبب ایجاد توقف فعالیت‌های عمرانی شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ابلاغ بخش‌نامه‌های مکرر از سوی وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و کشور را تهدیدی برای صنعت ساختمان دانست و گفت: متأسفانه این بخش‌نامه‌ها و مکاتبات سبب ایجاد آشفتگی در صنعت ساختمان شده است.

وی بابیان اینکه کمیسیون عمران از این وضعیت ایجادشده به‌شدت ناراضی است تأکید کرد: ابلاغ و لغو بخش‌نامه و تنش‌های ایجادشده به‌هیچ‌وجه درشان مدیران کشور نیست و لازم است که این اختلاف‌نظرها رفع شود.

رضایی کوچی با تأکید بر اینکه کمیسیون عمران تمام تلاش خود را خواهد کرد که این اختلاف‌نظرها را رفع کند تأکید کرد: به‌زودی در اسرع وقت جلسه چهارجانبه‌ای با حضور اعضای کمیسیون عمران، مسئولان وزارتخانه‌های راه و شهرسازی ونیز نمایندگان سازمان‌های نظام‌مهندسی ساختمان‌ها برگزارمی کنیم و کمیسیون عمران این اختلاف‌نظرها را حل خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه وزیر راه باید استدلال‌ها خود را درباره بخش‌نامه‌هایش اخیرش تبیین کند درعین‌حال گفت: هریک از طرفین باید استدلالات خود درباره ابلاغ یا لغو بخش‌نامه وزیر راه بیان کنند. اگر استدلال‌ها وزیر راه برای ابلاغ بخش‌نامه هاش منطقی باشد، سازمان‌ها بایست به آن تمکین کنند و اگر هم نباشد اجرای آن‌ها منتفی خواهد شد و درنهایت کمیسیون عمران در نقش نظارتی خود به این جدال‌ها پایان خواهد داد.

نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: تصویر كد امنیتی