دسته بندی ها
پیوندها
ارتباط با سازمان
تلفن گویا: 32919284-6 - 025
نمابر: 32914982 - 025
سامانه پیامک: 3000722711
پست الکترونیکی: info@nezamqom.ir
مهندسان هر روز بر دانش خود بیفزایند

گزارش تصویری/

مهندسان هر روز بر دانش خود بیفزایند

    بروز شده : 12 اسفند 1396    تعداد نظرات :0    دسته: آرشیو اخبار

حجت الاسلام و المسلمین قرآئتی در جمع مهندسان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم اظهار داشت: تخصص نباید منجر شود که انسان فطرت خود را زیر پا بگذارد، در عین حال می بایست از علم دیگران استفاده کرد و پیامبر اسلام نیز عده از مسلمانان را اعزام کرد تا  از قومی که به روش خاصی می جنگیدند این روش را یاد بگیرند.

حجت الاسلام قرآئتی گفت:حضرت سلیمان از جنیان برای بنایی استفاده می کرد و در قرآن داریم که حضرت سلیمان از جنیان بنایی و غواصی یاد گرفت و این نشان می دهد که انسان کارهای خوب را باید از دیگران بیاموزد.

وی همچنین بیان داشت: حدیث داریم که اگر کسی با مصالح بد ساخت و ساز کند خداوند به او ثواب نمی دهد از این رو مصالح باید با کیفیت باشد و اماکنی که ساخته می شود می بایست دارای کارکردهایی در ابعاد مختلف باشد و خداوند به حضرت موسی (ع) فرمودند چه در دست داری؟ حضرت فرمود این عصا است که به آن تکیه می دهم ، برگ درختان را می ریزم تا حیوانات از آن استفاده کنند و فواید دیگری هم دارد که این نشان از استفاده چندگانه از یک ابزار است.

وی بیان داشت: کلمه حمام در فرهنگ شیعه 1400 ساله است و اما در اروپا این کلمه 200 سال قدمت دارد ، هر چند باید چیزهای خوب را از دیگران آموخت، اما نباید با الفاظ  و به اسم مد راه و روش را عوض کنیم.

حجت الاسلام قرآئتی توصیه کرد: مهندسان از نظر معنوی باید صاحبان ساختمان ها را هدایت کنند چرا که گاهی مالکان برای جلب توجه دیگران ساخت و ساز می کنند که مهندسان می توانند آنها را راهنمایی کنند و نباید تخصص ، سرمایه  و امکانات در اختیار عیش و عیاشی و هرزگی باشد.

این استاد قرآن کریم گفت: مسئله قبله باید در ساختمان ها نمایان باشد و باید به گونه ای باشد که معلوم شود  این ساختمان در شهری اسلامی ساخته شده است و قرآن می فرماید خانه های خود را رو به قبله بسازید که در این صورت فواید بسیاری به همراه خواهد داشت.

وی گفت: گاهی مهندسان به کارگران و زیردستان خود حرف هایی که می زنند تاثیرگذاری آن بیش از دیگران است از این رو مهندسان باید به کارگران خود توجه داشته باشند و هر چند وقت یکبار با آنها سر یک سفره بنشینند و از مشکلات آنها باخبر شوند و گاهی برخوردهای عاطفی مسیر زندگی انسان را تغییر می دهد.

این مفسر قران کریم  با بیان اینکه کار کردن عیب نیست افزود: امروز متاسفانه فارغ التحصیلان کشور مهارت لازم برای ورود به عرصه کار را ندارند و انسان نباید کار را بد بداند .

قرآئتی ادامه داد: بسیاری از کارهایی که انجام می دهیم واجب و مستحب نیست و انسان نباید عمر خود برای اموری غیری از این ها خرج کند و انسان باید برای رشد و تعالی خود تلاش کرده و اجازه ندارد عمر خود را تلف کند.

وی عنوان کرد: امروز در  فضای مجازی به صورت گسترده شبهه افکنی می کنند و اگر جوانان ما از آگاهی لازم برخوردار نباشند می توانند بر اثر این شبهه ها منحرف شوند.

این مفسر قران کریم  با بیان اینکه باید امانت دار بود و از مال مردم حراست کرد افزود: تخریب به جا نیز داریم که در قرآن نیز بدان اشاره شده است .

استاد قرآئتی تاکید کرد: مهندسان باید در مطالعه کتاب همت کنند و نباید به خواندن دروس دانشگاهی بسنده کنند و هر روز می بایست بر دانش خود بیفزایند و ما در اسلام فارغ التحصیلی نداریم.

 

 


مهندسان هر روز بر دانش خود بیفزایند

مهندسان هر روز بر دانش خود بیفزایند

مهندسان هر روز بر دانش خود بیفزایند

مهندسان هر روز بر دانش خود بیفزایند

مهندسان هر روز بر دانش خود بیفزایند

مهندسان هر روز بر دانش خود بیفزایند

مهندسان هر روز بر دانش خود بیفزایند

مهندسان هر روز بر دانش خود بیفزایند

 نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: تصویر كد امنیتی