دسته بندی ها
پیوندها
ارتباط با سازمان
تلفن گویا: 32919284-6 - 025
نمابر: 32914982 - 025
سامانه پیامک: 3000722711
پست الکترونیکی: info@nezamqom.ir
اقدامات نظام مهندسی در سامان بخشیدن به ساخت و سازها بسیار موثر است

مرجع تقلید شیعیان در دیدار هیات مدیره سازمان :

اقدامات نظام مهندسی در سامان بخشیدن به ساخت و سازها بسیار موثر است

    بروز شده : 7 اسفند 1396    تعداد نظرات :0    دسته: آرشیو اخبار

مرجع تقلید شیعیان:
اقدامات نظام مهندسی در  سامان بخشیدن به ساخت و سازها  بسیار موثر است
مرجع تقلید شیعیان گفت: قانون  نظام مهندسی در راستای سامان بخشیدن به ساخت و ساز درکشور بسیار موثر است و قوانینی که در این زمینه وجود دارد  باید  اجرایی شود.
آیت الله العظمی سید محمد علوی گرگانی در دیدار رییس و اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم اظهار داشت: قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در واقع کنترل کننده وضعیت ساخت و ساز در کشور و استان است و این جای خرسندی است که مجموعه ای بر اینگونه مسائل نظارت دارد و امید است سازمان نظام مهندسی ساختمان در راستای ارتقاء کیفیت ساخت و سازها روند رو به رشدی را طی کند.


وی بیان داشت: در همه کارهایی که قرار است انجام دهیم باید نظم و انضباط مورد توجه باشد که در این  صورت شاهد انجام کارهای خوب و مطلوب خواهیم بود.


این مرجع تقلید بیان داشت: در گوشه  و کنار کشور شاهد هستیم آنجا که قانون  رعایت نمی شود  مشکلاتی ایجاد شده است به عنوان نمونه امروز در اطراف حرم مطهر امام رضا(ع) شاهد ساخت و سازهایی هستیم که حتی گنبد حرم مطهر را تحت الشعاع قرار داده است که این وضعیت مناسب نیست.


استاد برجسته حوزه علمیه قم ، ادامه داد: مسئولان می بایست در این گونه موارد از همان ابتدای کار ، تصمیمات لازم را  اتخاذ کنند تا در آینده شاهد بروز مشکلات اینگونه نباشیم و انتظار می رود همگان در هر مسئولیتی که هستند وظایف خود را به درستی اجرا کنند.


وی با تاکید بر اینکه  قانون باید به درستی اجرا شود افزود: قانون  نظام مهندسی در راستای سامان بخشیدن به ساخت و ساز درکشور بسیار موثر است و قوانینی که در این زمینه وجود دارد  باید  اجرایی شود.


آیت الله علوی گرگانی ، با بیان اینکه فعالیت های سازمان های نظام مهندسی ساختمان مورد قبول و پذیرش است افزود: آنچه به نظر ضرورت دارد آن است که این سازمان باید مراقبت کند تا نظارت ها و کنترل ها به درستی صورت گیرد و راه هایی تخلف را مسدود کرد چرا که ممکن است در هر قشری افرادی باشند که به وظایف خود به درستی عمل نکنند.


وی به مهندسان توصیه کرد ، صداقت و درستی را  در کنار تخصصص خود قرار دهند و  از این طریق در ارائه خدمات به مردم تلاش کنند.


این مرجع تقلید در ادامه با بیان فرازهایی از نهج البلاغه عنوان کرد: امام علی (ع) می فرماید از گذشتگان باید عبرت گرفت و سرنوشت آنها در واقع درسی برای همگان است و امام باقر (ع)  نیز می فرماید  ، خداوند با هیچ کس از مردم قرابت ندارد  و این بدان معنا است که ما تنها باید به انچه تکلیف و  وظیفه داریم عمل کنیم در غیر این صورت ممکن است با مشکلاتی مواجه شویم.

 

 

اقدامات نظام مهندسی در سامان بخشیدن به ساخت و سازها  بسیار موثر است

اقدامات نظام مهندسی در سامان بخشیدن به ساخت و سازها  بسیار موثر است

 
نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: تصویر كد امنیتی