دسته بندی ها
پیوندها
ارتباط با سازمان
تلفن گویا: 32919284-6 - 025
نمابر: 32914982 - 025
سامانه پیامک: 3000722711
پست الکترونیکی: info@nezamqom.ir
نظارت جدی بر تولید، عرضه و مصرف مصالح ساختمانی

معاون استاندار قم تاکید کرد:

نظارت جدی بر تولید، عرضه و مصرف مصالح ساختمانی

    بروز شده : 12 دی 1396    تعداد نظرات :0    دسته: اخبار حوزه صنعت ساختمان

معاون امور عمراني استانداري قم امضاء تفاهم نامه مشترك دستگاههاي اجرايي استان براي نظارت جدي بر توليد، عرضه و مصرف مصالح ساختماني خبر داد و گفت: هدف این تفاهم‌نامه ارتقاء كيفيت در ساخت و ساز استان است.


محسن بهشتي در جلسه شوراي فني استان که با حضور مديران دستگاه‌هاي اجرايي برگزار شد، از عقد تفاهم‌نامه مشترك نظارت بر توليد، عرضه و مصرف مصالح، فرآورده‌ها و تجهيزات ساختماني مشمول مقررات استاندارد اجباري خبر داد و گفت: اين تفاهم نامه بين ادارات كل راه و شهرسازي، بنياد مسكن، استاندارد، سازمان نظام مهندسي ساختمان، شهرداري قم و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان منعقد گرديده و نظارت عاليه اين تفاهم نامه بر عهده معاون امور عمراني استاندار بعنوان رئيس شوراي فني استان و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان بعنوان دبير شوراي فني استان خواهد بود.

معاون امور عمراني استاندار افزود: هدف مشترك اين دستگاهها و شوراي فني استان ارتقاء كيفيت در ساخت و ساز استان است و اين هدف دقيقاً در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي و رعايت حقوق شهروندي كه شهروندان جان و سرمايه‌هايشان را ساختمانها به عنوان مأمني امن قرار داده‌اند، مي‌باشد.

بهشتی با تأكيد بر رسيدگي فوري و سريع به وضعيت نظارت در ساخت و ساز روستايي گفت: از روستاهاي استان كه عمدتاً داراي بافت فرسوده و قديمي هستند نبايد غافل شويم و لازم است ساخت و سازهاي روستاها و حاشيه شهر قم بيشتر مورد نظارت و ارزيابي قرار گيرد.

وي بيان داشت: در شهر قم متأسفانه هزاران واحد مسكوني با رأي تخريب به خاطر عدم استحكام بنا و رعايت نكردن مبحث مقررات ملي ساختمان داريم كه اصولاً اين آراي تخريب هيچگاه اجرايي نمي‌شود.

وي ضمن انتقاد از ساخت و سازها با نقشه اجرايي گفت: اكثر ساخت و سازها با نقشه اجرايي انجام مي‌شود و كيفيت نيز در اين پروژه‌ها فداي مطامع مالي مي‌گردد.

مهندس بهشتي در پايان گفت: وضعيت مصالح و ساخت و ساز اگر چه در قم نسبت به ساير استانها خيلي بهتر است اما بايد تلاش كنيم به نقطه مطلوب برسيم تا همه شهروندان در برابر حوادث و سوانح ايمن باشند.

 

نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: تصویر كد امنیتی