دسته بندی ها
پیوندها
ارتباط با سازمان
تلفن گویا: 32919284-6 - 025
نمابر: 32914982 - 025
سامانه پیامک: 3000722711
پست الکترونیکی: info@nezamqom.ir
گردش کار ارائه نقشه سازه نگهبان و جزییات اجرایی تثبیت گود در ساختمانهای دارای زیرزمین

اطلاع رسانی مجدد/

گردش کار ارائه نقشه سازه نگهبان و جزییات اجرایی تثبیت گود در ساختمانهای دارای زیرزمین

    بروز شده : 16 دی 1396    تعداد نظرات :0    دسته: آرشیو اخبار, گروه نظارت

به اطلاع کلیه محاسبان سازه میرساند با توجه به لزوم  ارائه نقشه های سازه نگهبان و جزییات اجرایی تثبیت گود به همراه نقشه های سازه در ساختمانهایی که دستور نقشه آنها  پس از  تاریخ 1/ 6 /96 صادر گردیده ،  نیاز است موارد ذیل مورد توجه قرار گیرد.

1-طراحان سازه قبل از تایید نقشه های معماری می­بایست نسبت به بازدید از محل پروژه و تعیین سطح خطرگود اقدام نموده و نیاز یا عدم نیاز به سازه نگهبان را در قالب فرم که از لینک ذیل قابل دسترسی میباشد، به سازمان و شهرداری منطقه اعلام نمایید.

 

frm-aalam-sth-khtr-gvdbrdare.pdf [214.42 کيلوبايت] ( تعداد دانلود: 327)

 


2- نیاز است عبارت "دارای سازه نگهبان میباشد یا نمی باشد" بروی جلد نقشه های سازه در ساختمانهای شمول درج گردد، در صورت عدم درج عبارت مذکور ضمن اینکه نقشه عودت میشود، امکان عدم احتساب تعرفه مربوطه نیز می باشد.

3-در صورتی که برخی از اعضا تمایل به فعالیت در بخش طراحی سازه نگهبان و تثبیت گود را ندارند نیاز است در تماس اولیه توسط مالک، این موضوع مورد توجه قرار گرفته و در صورت داشتن طبقات منفی و عدم تمایل به طراحی سازه نگهبان و یا تثبیت گود، قرارداد طراحی سازه منعقد نگردد. این بدین معناست که در ساختمانهای دارای زیرزمین، اظهار نظر در خصوص سطح خطر گود و نیاز یا عدم نیاز به سازه نگهبان الزامیست و در صورت نیاز حتما میبایستی نقشه های سازه نگهبان نیز به همراه نقشه های سازه به سازمان ارسال گردد. در صورت نیاز به طرح سازه نگهبان و ارائه نقشه سازه  بدون نقشه های سازه نگهبان تخلف انتظامی محسوب شده و متعاقب ضوابط برخورد خواهد شد.

4-در صورت ارسال نقشه های سازه ساختمانهای دارای زیرزمین به سازمان، و مشخص نشدن وضعیت گود و سازه نگهبان آن، نقشه در سازمان ثبت نخواهد گردید.

5-نظارت بر سازه نگهبان که در نقشه های سازه پیش بینی شده است از وظایف ناظرین بوده و ملزم به نظارت طبق نقشه های مصوب میباشند.

6-حق الزحمه طراحی و نظارت سازه نگهبان، مطابق مصوبه کمیته چهارجانبه استان توسط سازمان محاسبه و توسط مالک پرداخت میگردد. هزینه های این بخش در طراحی، همزمان با ارائه نقشه های سازه و سازه نگهبان  به سازمان و در نظارت نیز همزمان با معرفی ناظر، محاسبه و فیش های مربوطه صادر میگردد.

7-لازم به ذکر است پیرو ابلاغیه های قبلی بازدید از پروژه قبل از شروع طراحی و در نظر گرفتن شرایط موجود، در تمامی ساختمانها(حتی برای ساختمانهای بدون زیرزمین) الزامی می­باشد.

 


نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: تصویر كد امنیتی