دسته بندی ها
پیوندها
ارتباط با سازمان
تلفن گویا: 32919284-6 - 025
نمابر: 32914982 - 025
سامانه پیامک: 3000722711
پست الکترونیکی: info@nezamqom.ir
جلسه مدیران دفاتر مهندسی با ریاست سازمان برگزار شد

جلسه مدیران دفاتر مهندسی با ریاست سازمان برگزار شد

    بروز شده : 29 شهریور 1396    تعداد نظرات :0    دسته: آرشیو اخبار

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم ، مهندس امین مقومی در جلسه با مدیران دفاتر مهندسی که در سالن جلسات سازمان برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: در آینده نزدیک در حوزه اطلاع رسانی اقدامات خوبی صورت خواهد گرفت و با تکمیل سامانه ای که در این زمینه پیش بینی شده است، امکان اطلاع رسانی کلیه اتفاقاتی که در مسیر ارائه خدمات مهندسی صورت می گیرد، همزمان به مالک و مهندس فراهم خواهد شد.


وی همچنین با اشاره به جزییات بخش دیگری از سامانه خدمات الکترونیک سازمان بیان داشت: در بخش کارتابل این سامانه، دو بخش اطلاعات تخصصی و اطلاعات فردی برای هر یکی از اعضای سازمان در نظر گرفته شده است .


مهندس مقومی با بیان اینکه یکی از دغدغه های هیات مدیره و همچنین انتظار اعضای سازمان ،  شفاف سازی در زمینه ارجاع کارها می باشد افزود: در این کارتابل پیش بینی شده تا  هر یک از مهندسین  بتوانند اطلاعات مختلفی در زمینه خدمات مهندسی از جمله ظرفیت های متری و درآمد ریالی، تعداد کارهای ورودی در زمینه طراحی و نظارت در سالهای مختلف ، مقایسه هر فرد با میانگین افراد مشابه دیگر و چگونگی قرار گرفتن در صف و همچنین مجموع کارهای ورودی به سازمان در طول سال و گزارش عملکرد مالیاتی خود را ببینند.


رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم بیان داشت: بخش ارسال گزارش های مرحله ای نیز در این سامانه پیش بینی شده است و هم اکنون این امکان وجود دارد تا به صورت همزمان ارسال گزارش به شهرداری علاوه بر درگاه خدمات الکترونیک شهرداری، از طریق سامانه خدمات الکترونیک سازمان نیز  انجام گیرد.


مقومی تصریح کرد: با توجه به تاکید هیئت مدیره سازمان و اولویت بخشی به موضوع خدمات الکترونیک، تلاش می کنیم تا پایان سال 97 بخش عمده خدمات سازمان به اعضا و مراجعین به صورت الکترونیکی ارائه شود.


وی بیان داشت: سامانه ارسال گزارش های مرحله ای سازمان از اردیبهشت ماه سال جاری آماده بوده و در حال انجام هماهنگی های نهایی با شهرداری هستیم تا علاوه بر درگاه خدمات الکترونیک شهرداری امکان استفاده از این سامانه نیز اجرایی شود؛ ضمن اینکه ارسال گزارش های مرحله ای به صورت الکترونیک در منطقه 4 به صورت آزمایشی از درگاه شهرداری در حال انجام می باشد.
مهندس مقومی افزود: عملکرد و سوابق مالی و مالیاتی نیز در این سامانه برای هر یک از مهندسان پیش بینی شده است و مهندسان می توانند کلیه پیام ها و ابلاغیه های سازمانی را نیز از طریق این سامانه دریافت و رویت کنند.


وی همچنین افزود: با اعلام فراخوان دریافت نمونه مهر و امضاء  اعضا برای تکمیل پرونده الکترونیک و نیز تایید شماره تلفن همراه برای رمز یکبار مصرف، پیش بینی شده تا در مرحله اول حداقل برای ۲۵۰۰ نفر از اعضای دارای پروانه اشتغال این کار صورت گیرد.


وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مبانی قیمت گذاری خدمات مهندسی نیز از سوی سازمان برای اولین بار ضمن اخذ نظر مشورتی گروههای تخصصی تدوین و به وزارت راه و شهرسازی، شورای مرکزی و شورای فنی استان ارسال گردیده که بر اساس آن پیشنهاد شده تا تعرفه خدمات مهندسی در هر یک از رشته ها متناسب با شرح خدمات مصوب طراحی و نظارت خود سنجیده و قیمت گذاری بر اساس آن صورت گیرد.


رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم عنوان کرد: با توجه به تصویب امکان افزایش تعداد اعضای دفاتر مهندسی در هیئت چهارنفره استان، هماهنگی لازم برای اجرای این مصوبه با هدف تقویت کار گروهی در دفاتر مهندسی در حال انجام می باشد و امید است با اجرای این مصوبه تجمیع دفاتر مهندسی نیز صورت گیرد.


وی با تاکید بر رعایت موارد تصویب شده در شرح خدمات طراح هماهنگ کننده بیان داشت: با ارائه خدمات باکیفیت توسط طراحان هماهنگ کننده و حذف افراد غیرمتخصص از روند تهیه نقشه، ضمن تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات بهتر به مالکان، از جایگاه مهندسین و جامعه مهندسی نیز صیانت خواهد شد که در آینده در زمینه  کنترل بیش از پیش اجرای شرح وظایف ناظر هماهنگ کننده نیز ورود خواهیم کرد.


 


جلسه مدیران دفاتر مهندسی با ریاست سازمان برگزار شد

جلسه مدیران دفاتر مهندسی با ریاست سازمان برگزار شد

جلسه مدیران دفاتر مهندسی با ریاست سازمان برگزار شد

جلسه مدیران دفاتر مهندسی با ریاست سازمان برگزار شد

جلسه مدیران دفاتر مهندسی با ریاست سازمان برگزار شد
نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: تصویر كد امنیتی