دسته بندی ها
پیوندها
ارتباط با سازمان
تلفن گویا: 32919284-6 - 025
نمابر: 32914982 - 025
سامانه پیامک: 3000722711
پست الکترونیکی: info@nezamqom.ir
نظام مهندسی قم و شرکت برق تفاهمنامه همکاری امضا کردند

در راستای اجرای شیوه نامه نظارت برطراحی واجرای استانداردتأسیسات برق ساختمانها

نظام مهندسی قم و شرکت برق تفاهمنامه همکاری امضا کردند

    بروز شده : 6 اردیبهشت 1395    تعداد نظرات :0    دسته: آرشیو اخبار, برق

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و شرکت توزیع برق قم در راستای اجرای شیوه نامه نظارت بر طراحی و اجرای استاندارد تأسیسات برق ساختمان ها و با هدف استفاده از توان تخصصی مهندسان و ایجاد زیرساخت مناسب برای مصرف بهینه و اطمینان از کاهش خطر مشترکان و عموم جامعه ؛ تفاهمنامه همکاری امضا کردند.


زمان اجرای این تفاهمنامه در سال جاری می باشد و حق الزحمه اجرای شیوه نامه مذکور با تصویب کمیته چهارجانبه استان تعیین خواهد شد.

 

 سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم بر اساس این تفاهمنامه متعهد می شود که دوره های آموزشی مرتبط را برگزار نماید و مالکان ، طراح و ناظر تاسیسات برق ساختمان را به شرکت توزیع ؛ در بستر اتوماسیون اداری معرفی و همچنین در اجرای تاسیسات برق ساختمان پس از نقطه تحویل به مشترکین نظارت کند.

 

 شرکت توزیع برق نیز در این تفاهمنامه متعهد می شود که قبول درخواست اعلام شرایط تامین برق و مبادله قرارداد با متقاضیان برق پس از دریافت معرفی از سازمان و نیز اعلام پاسخ به سازمان در  بستر سیستم اتوماسیون اداری و همچنین نظارت بر اجرای شبکه برق قبل از تحویل به مشترکین و نظر صریح در خصوص بلامانع بودن حرایم شبکه برق را اعلام نماید.

 

 یکی از مفاد این تفاهم نامه موضوع آموزش مهندسان دارای پروانه اشتغال به کار در پایه های  ۱، ۲ ، ۳ و ارشد با معرفی سازمان مطابق با سرفصل های توافق شده به میزان حداقل ۸ ساعت برای هر نفر می باشد که توسط سازمان برگزار خواهد شد.

 

 با توجه به تفاهم نامه مذکور پیشنهاد تعرفه توسط هیئت مدیره سازمان در پایان سال ۹۴ به کمیته چهارجانبه استان ارائه گردید که به تصویب تعرفه برای سال ۹۵ در ابتدای سال جاری منجر شد و با توجه به ضرورت برگزاری دوره های آموزشی لازم ، اجرای تفاهم نامه بازرسی برق از ابتدای خرداد ماه به صورت آزمایشی آغاز خواهد شد که در این زمینه به زودی اطلاع رسانی لازم به اعضای محترم در رشته برق بابت دوره های آموزشی، نحوه گردش کار و ساختمان های مشمول بازرسی صورت خواهد پذیرفت.

نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: تصویر كد امنیتی